Alternative Histories: Participants and Models

Participating Offices

2A + P / A
31/44 Architects

AMUNT
Atelier Tomas Dirrix
Bardakhanova Champkins

Baukuh

BeL Sozietät für Architektur
Bernd Schmutz Architekten

Bosshard, Tavor, van der Ploeg and Vihervaara

Bovenbouw Architectuur

Carmody Groarke

Caruso St. John & Siw Thomas

Charles Holland Architects
Christ & Gantenbein

Clancy Moore Architects

Conen Sigl Architekten

David Kohn Architects
De Smet Vermeulen Architecten

Descloux Engelschall

Dierendonckblancke Architecten
Doorzon

Interieurarchitecten

Dow Jones Architects
Dyvik Kahlen Architects
Eagles of Architecture
East Architecture

ECTV Els Claessens & Tania Vandenbussche
Edelaar Mosayebi Inderbitzin Architekten
EM2N
Fala Atelier
Flores i Prats Architects
Florian Beigel Architects
GAFPA

General Architecture
Gustav Appell Arkitektkontor

Havana Architectuur
Hans van der Heijden Architect

Happel Cornelisse Verhoeven Architecten
Hayatsu Architects

Hild and K Architects
Hugh Strange

Johan Celsing Arkitektkontor

Johansen Skovsted Arkitekter
Knapkiewicz & Fickert Architekten
Lilith Ronner van Hooijdonk
Loeliger Strub Architektur
Lütjens Padmanabhan Architekten

Marie-José Van Hee Architecten

Max Otto Zitzelsberger Architekt

Mikael Bergquist Arkitektkontor

Monadnock
Muf Architecture / Art
Multerer Architects

Murmuur Architecten
Nicholas Bienefeld
noAarchitecten
Noreile Breen
NP2F Architectes

Oda Pälmke Architektin
Office Winhov

Olivier Goethals

OMMX
ONO Architectuur
dePaor

Point Supreme Architects
Professur Lehnerer ETH & Klara Bindl
Raamwerk
RLOALUARNAD

Robbrecht en Daem Architecten

Roz Barr Architects

Rural Urban Framework
Ryan W. Kennihan Architects
Sam Jacob Studio
Schneider Türtscher Architekten

Sergison Bates London (Stephen Bates)

Sergison Bates Zurich (Jonathan Sergison)

Timothy Smith & Jonathan Taylor Architects
Stephen Taylor Architects
Studio Thys Vermeulen
Taka Architects

Tony Fretton Architects

Traumnovelle
Veldwerk Architecten
Wim Goes Architectuur

Witherford Watson Mann